REGULAMIN - Joga - Strzeszyn Grecki, Poznań

Idź do spisu treści

Menu główne:

REGULAMIN

I. ORGANIZACJA ZAJĘĆ

1. Zajęcia prowadzi Agnieszka Pluto-Prądzyńska, absolwentka kursu instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością - ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system hatha-jogi (wpis nr 36171/I/R/2011).

2.Zapisy odbywają się telefonicznie pod nr 662 003 983 lub osobiście na 15 minut przed rozpoczęciem zajęć.

3. Przed przystąpieniem do zajęć każdy uczestnik zobowiązany jest do zapoznania się z regulaminem i programem zajęć hatha-jogi oraz złożenia podpisu potwierdzającego wyrażenie zgody na zawarte w nim treści.

4. Opłaty za uczestnictwo należy uiścić bezpośrednio przed zajęciami.

5. Uczestnicy przystępujący do zajęć hatha-jogi ćwiczą na własną odpowiedzialność.

6. Prowadzone zajęcia służą znacznej poprawie samopoczucia i zdrowia, nie mogą jednak zastąpić koniecznego leczenia.

7. Ciąża w uzasadnionych medycznie przypadkach może być przeciwwskazaniem do udziału w zajęciach jogi, szczególnie w 1 trymestrze.

8. Instruktor dokłada wszelkiej staranności podczas prowadzenia zajęć, jednakże nie ponosi odpowiedzialności z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestnicy mogą nabyć na własny koszt.

II. ZDROWIE

1. Zaleca się, by do zajęć przystępować nie wcześniej jak 2 godziny po lekkim posiłku, 3-4 godz. po obfitym. Przed zajęciami można napić się wody, gdyż w trakcie zajęć nie powinno się nic pić.

2. Niewskazana jest praktyka podczas gorączki, bezpośrednio po solarium/długotrwałym przebywaniu na słońcu.

3. Panie podczas menstruacji proszone są poinformować instruktora przed zajęciami, by odpowiednio zmodyfikował ćwiczenia niewskazane. Na pewno nie należy wykonywać wówczas pozycji odwróconych (stania na głowie, na rękach i przedramionach, świecy, pługa) oraz silnych pozycji skrętnych.

4. Zanim przystąpisz do zajęć, zgłoś instruktorowi wszystkie dolegliwości, urazy oraz schorzenia, mające wpływ na praktykę. Przeciwwskazania do uprawiania niektórych asan: choroby serca, dyskopatia, zwyrodnienia kręgosłupa, daleko lub krótkowzroczności, odklejanie się siatkówki, jaskra, wysokie ciśnienie krwi, ropne zapalenie uszu, kontuzje, przebyte operacje, silna depresja, nowotwory w trakcie remisji i chemioterapia.

5. W przypadku zatajenia informacji o schorzeniach, instruktor nie ponosi odpowiedzialności za ich uaktywnianie, czy też zaostrzanie się.

6. Niedozwolone jest praktykowanie hatha-jogi pod wpływem jakichkolwiek środków zmieniających świadomość, również silnych antydepresantów.

7. Jeśli masz wątpliwości, co do ćwiczeń zachęcam Cię do rozmowy przed / po zajęciach.

8. Uwaga! Uważnie obserwuj reakcje swojego ciała: zawsze zgłoś złe samopoczucie instruktorowi przed rozpoczęciem zajęć i niepokojące objawy, które zauważysz po odbytych zajęciach.

III. ZAJĘCIA

1. Przebieramy się w odpowiedni strój zapewniający swobodę ruchów i ćwiczymy boso.

2. Podczas relaksu warto mieć bluzę i skarpetki lub okryć się kocem (odprężenie po wysiłku powoduje wychłodzenie ciała).

3. Ze względów higienicznych używamy własne maty i jeśli to możliwe paski.

4. W trakcie zajęć pomocy szukamy wyłącznie u instruktora.

5. Proszę nie spóźniać się na zajęcia i nie wychodzić przed ich zakończeniem. Jeśli będzie taka konieczność, proszę o zgłoszenie tego faktu przed zajęciami, by instruktor pomógł w odpowiedni sposób zakończyć zajęcia (wcześniejszy, krótki relax).

6. Odbycie pełnego cyklu w czasie zajęć (wyciszenie i koncentracja, rosnący wysiłek, wyprowadzenie z pozycji i relax) służy zdrowiu i zapobiega złemu samopoczuciu następnego dnia.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego